Sportovní historie

Sportovní kulturistika a fitness
O cvičení v posilovně jsem se začal zajímat zhruba ve svých 15 letech. Od té doby až na pár krátkých přestávek cvičím dodnes. Několikrát v životě jsem podstoupil různé experimenty v oblasti tvarování postavy. Zhruba od svých 30 let jsem se, v rámci své profese, snažil zkoušet celoroční přípravu, kterou praktikují závodníci kulturistiky a fitness. Vyznávám filosofii, že veškeré postupy, které se týkají tvarování těla, ať už v oblasti výživy, tréninku nebo suplementace, by trenér fitness neměl znát pouze teoreticky, ale také by vše měl vyzkoušet nejprve na sobě v praxi, aby mohl svým klientům poskytnout skutečně pravdivé a ověřené informace.
Zkoušel jsem nabírat svalovou hmotu, zlepšovat silové výkony nebo se naopak snažit zbavit veškerého tělesného tuku a vyzkoušet si tak dietu před soutěží. Několik let po sobě jsem v podstatě zkoušel celoroční kulturistickou přípravu na soutěž.
To vyvrcholilo v roce 2011, kdy jsem se rozhodl veškeré znalosti a zkušenosti využít na oficiální mistrovské soutěži, kterou pořádá SKFČR. Výsledkem byla neuvěřitelná a velmi překvapivá stříbrná medaile na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters v kulturistice, fitness, bodyfitness a bikiny fitness v kategorii Kulturistika mužů do 67,5 kg!
Atletika
Sportu se věnuji už od dětství. Nejvíce mi šla atletika, konkrétně běh na středních tratích (1500 m). Tam jsem bez jakéhokoliv tréninku na školních závodech v kategorii mladší žáci (10 – 12 let) několikrát vyhrál okresní přebor a jeden takový závod měl pokračování i na krajské úrovni, kde jsem obsadil bronzovou pozici. Tuto trať jsem zvládl zaběhnout pod 5 minut, což dnes považuji u dítěte bez speciálního tréninku za poměrně dobrý výkon. Bohužel jsem sám neprojevil snahu tento sport provozovat výkonnostně ani se nenašel nikdo, kdo by mi pomohl se atletice věnovat i nadále, takže tím to pro mě nadlouho skončilo.
Až v roce 2002 jsem si chtěl na vlastní kůži vyzkoušet maratonskou trať, tak jsem se přihlásil na květnový Pražský mezinárodní maraton. Byla to opravdu výborná zkušenost a výsledkem bylo 892. místo z cca 3500 startujících a čas 3:37:35 (čistý čas 3:34:41).
Fotbal
Jako registrovaný sportovec jsem hrál fotbal. Začal jsem ve vlašimské přípravce, kterou vedli lidé bez znalostí teorie a didaktiky sportovního tréninku, což je pro začínající děti ten nejhorší předpoklad. Já jsem byl mezi těmi, kteří to vzdali velice záhy. K tomuto sportu jsem se vrátil až v dorosteneckém věku 16 let, kdy jsem začal hrát „vesnickou soutěž“. To mi s přestávkami vydrželo až do 28 let.
Florbal
Tuto progresivní sportovní hru jsem objevil na VŠ v roce 1995, kde jsem se stal členem oddílu VŠSK PedF UK Praha. Okamžitě jsem si florbal oblíbil, hlavně proto, že se v něm objevují prvky hokeje. Většinou jsem nastupoval na pozici levého obránce.
Mezi největší úspěchy považuji postup z 5.ligy až do 3.nejvyšší soutěže (tehdy 3.liga, dnes 2.liga), což byly oficiální soutěže, které byly organizovány ČFbU.
Nejvíce si však cením titulu Akademického mistra ČR v roce 1999 z Liberce, kterého se zúčastnila většina vysokých škol v ČR a kde hrála řada hráčů z týmů nejvyšší florbalové soutěže. Po ukončení VŠ jsem už neměl možnost ani čas tento krásný sport provozovat dál.
Wing Chun Kung Fu
V rámci studijního pobytu v Austrálii jsem měl možnost navštěvovat International Wing Chun Academy v Sydney. Bylo opravdu zajímavé alespoň částečně proniknout do filosofie a tréninkového procesu tohoto rozšířeného bojového umění na jedné z nejlepších institucí na světě. Za rok intenzivního studia jsem dosáhl Grade 3.
Další
Kromě výše uvedených sportů jsem na rekreační úrovni provozoval mnoho dalších sportovních aktivit. Mezi mé nejoblíbenější patřily stolní tenis, bruslení a lední hokej, běžecké i sjezdové lyžování, plavání, cyklistika, nohejbal, tenis, gymnastika a další.
Nejvíce mi dalo studium Tělesné výchovy na Pedagogické fakultě UK v Praze, kde jsem si mohl na vlastní kůži vyzkoušet mnoho sportovních odvětví, ať už v oblasti teorie, nebo praxe. Měl jsem možnost proniknout do tajů sportovního tréninku, anatomie, fyziologie, antropologie, biomechaniky, zdravotní TV a dalších věd, které jsou se sportováním úzce spjaty.
Sport mi vždy byl a snad i bude blízký v jakékoliv podobě.